نرم افزار پاورمیل یکی از قدرتمندترین و برجسته ترین نرم افزارهای ساخت به کمک کامپیوتر (CAM)  می­باشد، که جهت تهیه مسیر حرکت ابزار در دستگاه های سی ان سی (CNC) کاربرد دارد. و یک نرم افزار از سری نرم افزار های ماشینکاری میباشد.

در این زمینه نرم افزارهای دیگری نیز وجود دارند که بی شک برجسته ترین و بی رقیب ترین آنان نرم افزار پاورمیل PowerMill محصول شرکت Delcam می باشد؛ که بعلت توانمندی های بی نظیر و سادگی کار با آن و ارایه نتایج بی نقص در صنایع صنعتی مختلفی از قبیل قطعه سازی ، قالب سازی، چوب سازی، خودروسازی و هوافضا در سطح دنیا و بخصوص ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار پاورمیل با روش­های مختلف ماشین کاری مانند خشن کاری ، پرداخت کاری معمولی و با سرعت بالا (High Speed Machining)  و تکنیکها و ابزارهای تعریف شده فوق العاده و پشتیبانی گسترده از دستگاه های سی ان سی معمولی و پیشرفته ( تا پنج محور) میتواند بهترین مسیر را جهت حرکت ابزار روی قطعه کار تعیین نماید. نتیجه این هوشمندی کاهش زمان ماشینکاری، بهبود کیفیت سطح ماشینکاری و در نهایت کاهش هزینه با بالاترین راندمان کاری میباشد. همچنین در نرم افزار پاورمیل آموزش حرفه ای برنامه نویسی فرز CNC جهت تولید جی کد G-CODE امکان پذیر است.